Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 


INDIE

          

        

 

 

 

KLEJNOTY MAHARADŻY
12 dni

Indie

samolot


INDIE - INDIE (z opcją Goa) - KLEJNOTY MAHARADŻY

Delhi - Agra - Dżajpur - Puszkar - Ranthambhore - Khadżuraho - Varanasi - (Goa)

- Tadż Mahal - jeden z cudów świata
- Obrzędy nad Świętym Gangesem
- Puszkar i Dżajpur - perły Radżastanu
- Poszukiwanie tygrysa
- Khadżuraho z rzeźbami erotycznymi
- Tętniące życiem Delhi
- Pobyt na plażach Goa

Program:

1 dzień:

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Przelot do Delhi z przesiadką.

2 dzień:
Rano przylot do Delhi. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Następnie zwiedzanie miasta m.in.: Czerwony Fort - bastion dynastii Wielkich Mogołów, Meczet Piątkowy - uznawany za najbardziej okazały w całym kraju, Świątynia Lakszmi Narajan, pałac Rasztrapati Bhavan - oficjalna siedziba prezydenta. Następnie przejażdżka rikszami wzdłuż Chandni Chowk oraz wyprawa do Kutub Minar - największego minaretu w Indiach, gdzie zobaczymy też słynną "nierdzewną" kolumnę z czasów dynastii Guptów. Nocleg w hotelu w Delhi.

3 dzień:
Rano przejazd do Agry. Zwiedzanie Tadż Mahal - jednego z siedmiu cudów świata - grobowca zbudowanego przez cesarza Szaha Dżahana dla swej żony Mumtaz Mahal, a następnie przejazd do pobliskiego Fortu Agra. Nocleg w hotelu w Agrze.

4 dzień:
Wyjazd do Fatehpur Sikri - wspaniałego, ufortyfikowanego miasta - widma. Zbudowanego na pustyni przez cesarza Akbara Wielkiego w ciągu zaledwie roku. Po latach rozkwitu Imperium opustoszało z braku wody, a do dziś można podziwiać pałace i Wielki Meczet. Kontynuowanie podróży do Dżajpuru, stolicy Radżasthanu zwanej "Różowym Miastem". Po drodze nadarzy się okazja do odwiedzin jednej z typowych wiosek regionu. Jeżeli czas pozwoli jeszcze tego samego dnia spacer po mieście. Nocleg w hotelu w Dżajpurze.

5 dzień:
Kolejny dzień będzie podróżą w czasie do niezwykłych pustynnych budowli Dżajpuru oraz do świata codziennego bycia i niezmienionych od wieków obyczajów Hindusów. Wycieczka do Fortu Amber, wjazd do Fortu na słoniach. Po południu zwiedzanie Pałacu Wiatrów - Hawa Mahal, czas na pokrzepiajśce napoje i samodzielne wędrówki po zaułkach miasta. Nocleg w hotelu w Dżajpurze.

6 dzień:
Przejazd do położonego na skraju pustyni Thar miasteczka Puszkar, które jest jednym z głównych miast pielgrzymkowych. Zobaczymy święte jezioro Puszkar wraz z ghatami, najważniejsze świątynie miasta i okolicy. Będziemy mieć okazję do nacieszenia się atmosferą miasta mając nieco czasu wolnego. Nocleg w hotelu w Puszkarze.

7 dzień:
Wczesnie rano przejazd do Parku Narodowego Ranthambhore. Postoje w ciekawszych miejscach. Park Ranthambhore został założony w 1970 roku w ramach projektu ochrony tygrysów. Po południu (ewentualnie następnego dnia rano) próba wytropienia i obserwacji tygrysów w naturalnym srodowisku. Choć oczywiście nie ma gwarancji znalezienia tygrysa, szansa na to jest dosyć duża. Nocleg w okolicach Parku.

8 dzień:
Przejazd do miasta Jhansi, a następnie do Khadżuraho. Okazja do ujrzenia Indii prowincjonalnych z ubogimi terenami wiejskimi. Postoje w kilku miejscach. Po południu zwiedzanie zachodniego kompleksu świątyń ukazującego silny aspekt erotyczny religii hinduistycznej. Nocleg w hotelu w Kadżuraho.

9 dzień:
Zwiedzanie świątyń Khadżuraho. Po południu wyjazd autobusem, a następnie nocnym pociągiem (miejsca do leżenia) do Varanasi. Podróże hinduskimi, budowanymi przez Brytyjczyków kolejami to jedyne w swoim rodzaju przeżycie i należy być przygotowanym na wiele "niespodzianek". Rozkłady jazdy istnieją, ale pociąg przyjeżdżający o czasie jest zjawiskiem tak częstym, jak ąnieg w Delhi. Tej nocy należy wykazać się siłą charakteru. Nocleg w pociągu.

10 dzień:
Rano przyjazd do Varanasi, niezwykłego miasta nad Gangesem, celu pielgrzymek milionów Hindusów. Poznawanie miasta i wycieczka do pobliskiego Sarnath, gdzie Budda rozpoczął nauczanie. Podziwianie wielonarodowych klasztorów i pozostałości stup. Wieczorem udział w arathi - modlitwie nad brzegami Gangesu. Nocleg w hotelu w Varanasi.

11 dzień:
Świt nad Gangesem i wycieczka po rzece. Obserwowanie ciekawych zwyczajów hinduizmu, łącznie z obrzędem kremacji zwłok. Po tych mocnych przeżyciach chwila czasu wolnego i przejazd na lotnisko. Przelot do Delhi. Wieczorem czas na zabawę i tańce hinduskie.

12 dzień:
Wcześnie rano lub w dzień wylot do Warszawy. Przylot wieczorem.

Opcja:
Przedłużenie wycieczki o pobyt na Goa: 4 dni.

Zakwaterowanie:
Noclegi wg programu w skromnych, lecz wygodnych obiektach: hotele, motele, bungalowy i "lodge" (ok. 2-3*) oraz pociąg. Dopłata do pokoju 1- os. - 580 zł.

Wyżywienie:
Śniadania w hotelach.

Transport:
Przeloty wg programu, mikrobusy, autobusy i pociąg.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.

Opieka polskiego pilota (poza ewentualnym przedłużeniem o pobyt na Goa). Przedłużenie o Goa: przeloty, transfery, 4 noclegi w hotelu*** ze śniadaniami.

Cena obejmuje:
- Zakwaterowanie,

- wyżywienie,

- transport,

- ubezpieczenie,

- opiekę pilota,

- realizację programu turystycznego.

Cena nie obejmuje:
- Pozostałych posiłków, napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, wieczornych atrakcji (dyskoteki, tańce, pokazy) oraz zajęć i wycieczek fakultatywnych.

- Około miesiąc przed wyjazdem należy złożyć w biurze, ważny co najmniej dziewięć miesięcy, paszport wraz z wypełnionym formularzem i odpowiednią ilością zdjęć (wg instrukcji biura).

- Odpłatność 400 USD jest przeznaczona na zakup części świadczeń i będzie pobrana w trakcie trwania imprezy.

- W sprawie szczepień i profilaktyki zdrowotnej prosimy o zasięgnięcie opinii swojego lekarza lub Sanepidu.

- Minimalna ilość uczestników w grupie: 12, maksymalna - 24.

- Opłaty lotniskowe i wizowe - 950 zł.

- Dewizowa część ceny - 400 USD.

- Przedłużenie o Goa - dopłata 1.395 zł.

Informacje praktyczne:
- Informacje praktyczne dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane w piśmie do uczestników około dwa tygodnie przed wyjazdem.

- Wyżywienie poza wymienionym w świadczeniach organizuje dla chętnych na bieżąco pilot, orientacyjny koszt dodatkowego wyżywienia z napojami: ok. 100 -120 USD/os. za cały wyjazd.

- Wycieczka ma charakter wyprawowy i jest przeznaczona dla osób ceniących sobie aktywne poznawanie świata, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur.
 
Nr grupy Data Cena
KEGI 03.11-14.11.2008 3995 zł
KEGI 17.11-28.11.2008 3995 zł
KEGI 01.12-12.12.2008 3995 zł
KEGI 19.01-30.01.2009 3995 zł
KEGI 02.02-13.02.2009 3995 zł

 

Uwaga - PROMOCJA:

- zniżki za wczesną rezerwację

- promocja trwa do 11.04.2008

- Warunkiem udziału w promocji jest wpłata zaliczki w wysokości 30%.
- Ilość miejsc przeznaczona do sprzedaży promocyjnej na poszczególnych imprezach oraz w wybranych hotelach jest ograniczona.
- Z promocji wyłączone są imprezy z części „Z wizytą u sąsiadów” odbywające się w trakcie przedłużonych weekendów: 1-3 maja, 22-25 maja oraz 15-17 sierpień.
- Z oferty „Słoneczny wypoczynek” oraz „Urlop dla zdrowia” w sprzedaży promocyjnej znajdują się wybrane hotele, określone w ofercie.
- Promocji nie można łączyć z innymi akcjami promocyjnymi i ofertami Last minute.
- Promocje nie dotyczą zamówień grupowych, dla których cena ustalana jest odrębnie.

 

 

  

 

 

      

                    

 

Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - Linki Kontakt


Link Exchange:  Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2008  All Rights Reserved